DOLAR 18,5490 -0.05%
EURO 18,3848 0.81%
ALTIN 1.015,810,21
BITCOIN 3697613,63%
Nevşehir
21°

AZ BULUTLU

16:16

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

X
Genç Nevşehirliler Derneği, Ankara’da 10.kahvaltı programında bir araya geldi

Genç Nevşehirliler Derneği, Ankara’da 10.kahvaltı programında bir araya geldi

Genç Nevşehirliler Derneği kahvaltı programları kapsamında Ankara’da yaşayan bürokratlar, iş adamları ve öğrencileri bir araya getirmeye devam ediyor.

ABONE OL
7 Mart 2022 14:26
Genç Nevşehirliler Derneği, Ankara’da 10.kahvaltı programında bir araya geldi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Genç Nevşehirliler Derneği kahvaltı programları ile faaliyetlerine ara vermeden devam ediyor. Ankara’da yaşayan bürokrat ve İş İnsanları ile birlikte üniversiteli öğrencileri Faf Vana Sanayi ev sahipliğinde bir araya geldi. Sayıştay Gölbaşı Tesisi’nde düzenlenen programa Ankara Vali Yardımcısı Abdullah Dölek, Yargıtay üyesi Salim Çevik, Sanayi Bakanlığı Hukuk Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Ebubekir Gizligider, TSE Daire Başkanı İlker Örücü, Cumhuriyet Savcısı Alp Giray Yapar, FAF Fana Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Akpınar, TOLİ Grup Yöneti Kurulu Başkanı Mustafa Çiçekli, bürokratlar, iş adamları ve üniversite öğrencileri katıldı.
Programın açılış konuşmasını yapan Genç Nevşehirliler Derneği Başkanı Ziya Ağca, “ Bildiğiniz gibi dernek faaliyetleri olarak onlarca defa bir araya geldik. Bir, iki, üç derken ısrarla devam ediyoruz. Israr ediyoruz altını çize çize ısrar ediyoruz. İşte tamda böyle olmalı! Israr etmeliyiz! Nasıl memleketimizin havasını, suyunu, toprağını seviyorsanız ki sevmelisiniz. İnsanını da sevmelisiniz. Israrla sevdiğinizi ifade etmelisiniz. Sevmelisiniz ki özleminiz artsın. Şimdi burada düşünün boş masaları, boş sandalyeleri, boş tabakları.. ne anlam ifade edebilir ki? Asıl buraya can veren bizim nefesimiz, bizim varlığımız, bizim insanlığımızdır. İşte bundan dolayı ısrarla sevmelisiniz. Özlemle ve en güzel duygularla sevmelisiniz hemşerilerinizi. Şimdiye kadar yapmış olduğumuz faaliyetleri ısrarla devam ettirerek siz değerli hemşerilerimizi bu anlamlı buluşmalara davet ediyorum. Bugün burada bizlere ev sahipliği değerli büyüklerim Faf Vana Sanayi yönetim kurulundan Faruk Akpınar ve Ali Serdaroğlu’na teşekkür ediyorum. Herkese başka programlarda buluşmak dileğiyle hürmetler sunuyorum” dedi.
FAF Vana Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Akpınar’da burada yaptığı konuşmada, Ülkemizdeki pek çok şehir mensupları kendi içlerinde sıkı bir dayanışma içerisindedir. Birbirlerine sahip çıkarlar. Ama biz Nevşehirliler hep birbirinden uzak durur deriz. Öz eleştiri yapalım. İşte Ziya kardeşimiz bizi bir araya getirdi. Kopmayalım, bundan sonra bu süreci devam ettirelim dedi. Akpınar, “Ülkemizdeki pek çok şehir mensupları kendi içlerinde sıkı bir dayanışma içerisindedir. Birbirlerine sahip çıkarlar. Ama biz Nevşehirliler hep birbirinden uzak durur deriz. Öz eleştiri yapalım. İşte Ziya kardeşimiz bizi bir araya getirdi. Kopmayalım, bundan sonra bu süreci devam ettirelim. Lütfen bunu devam ettirelim. Benim burada öğrenci kardeşlerimize söyleyeceğim bazı şeyler var. Şuan burada öğrencisiniz ama 3 yıl sonra 5 yıl sonra iş dünyasında yer alacaksınız. İş dünyası katılırken şuan tanımadığınız bilmediğiniz süreçler yaşayacaksınız. Diploma çok önemli. Ama yeterli değil. Şuan siz diploma almaya meslek sahibi olmaya çalışıyorsunuz. Ama meslekte iyi bir meslek sahip olmayı istiyorsanız, kendinize iyi bir gelecek sağlamak istiyorsanız, ailenize, ülkenize faydalı olmak istiyorsanız sadece okulla vakit geçirmek olmaz. Öğrenmek için en sağlam dönem en etkili önem öğrenciliktir. Öğrenci iken sadece okulla yetinmeyin lütfen. Burada bir network oluşturursunuz. İş insanları ile iletişim kurarak ileride iş hayatında karşılaşacağınız problemler nelerdir, neler ile karşılaşacaksınız, nerelerde sıkılıp bunalacaksınız bunlarla ilgili yaşamadan yaşamış olan insanlardan faydalanabilirsiniz” diye konuştu.
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Hukuk İşleri Genel Müdürü Ebubekir Gizligider ise burada yaptığı konuşmada, “Ben 7 yıl şehrin milletvekilliğini yaptım. Sizde Ankara’daydınız bizde Ankara’daydık. Ama bu hata bizimmiş. Bu dakika itibarıyla üzerime düşeni Sanayi Bakanlığındaki görevim itibariyle buradan size bir söz vermem gerekiyor. Bu tür toplantılarda iyi dilekler sunulur, bol bol temennilerde bulunulur. Ama bu tür toplantılarda bence temel esprisi bu toplantılar tanışmaya kaynaşmaya vesile olur. Ansızın şehrin bir yerinde bir hemşerinizi gördüğünüz zaman yüzünüzde ansızın istemsiz bir tebessüm olur. Ben buna defalarca denk geldim. Ve sonra Allah Allah biz neden birbirimizi daha önce tanımadık diye hayıflanır dururuz. Ne yazık ki şehrin kaderinde bu vardır. Bize de bir gün her yer Nevşehir olur diye düşünüyorum. Hakikaten Ziya kardeşimiz gerçekten çok önemli bir iş yapıyor. Çünkü herkesin çok işi var, herkes nazlı ama Ziya kardeşimiz ve yönetimi büyük emek harcıyorlar şeklinde konuştu.
Ankara Vali Yardımcısı Abdullah Dölek ise burada yaptığı konuşmada, Nevşehirli hemşerilerimiz ile bir araya gelmekten dolayı son derece mutluyum dedi. Dölek, “Ben 2 buçuk yıldır Ankara’dayım. Ankara’ya gelirken Ankara’da Nevşehirli kardeşlerimizi bir araya getiren Ziya kardeşimizi söylemişlerdi. Ankara’ya görev e başlamamın ardından da ilk ziyaretime gelenler arasında Ziya kardeşim ve hemşerilerimizdi. O gün bugündür programların hepsine katılamasak da Nevşehirli hemşerilerimizi zaman zaman bir araya getirir. Kendisine huzurunuzda teşekkür ederim. Bu tür programları düzenleyen ve bizleri bir araya getiren eğitimci, yazar, bürokrat arkadaşlara da ayrıca teşekkür ederim. Ben zamanında sizler gibi bir öğrenciydim. Ama benim çocukluğum Yozgat Yerköy’de geçti. Nevşehir’de doğdum. Şimdi bürokraside 33.yılım. 33 yılda 14 defa yer değiştirdim. Şuan Ankara’da çalışıyorum ve sizlerle aynı havayı soluyorum. Sizlerle burada olmaktan dolayı son derece mutluyum. Ankara’da bir hemşeriniz olduğunu unutmayın. Kapımız her zaman sizlere açıktır” dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.